НКРЕКП спростила процедуру зміни постачальника
для непобутових споживачів природного газу

8 серпня 2023 року НКРЕКП на своєму засіданні прийняла рішення, яке спрощує процедуру зміни постачальника для непобутових споживачів природного газу.

Відповідною постановою Регулятора внесені зміни до Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2493 та Правил постачання природного газу, затверджених постановою НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496.

Відтепер для укладення договору постачання природного газу з новим постачальником непобутовим споживачам більше не потрібно надавати жодних довідок про відсутність простроченої заборгованості або отримувати письмові дозволи на перехід від діючого постачальника.

За наявності домовленостей між непобутовим споживачем та новим постачальником щодо умов постачання природного газу в рамках договору новий постачальник реєструє за собою такого споживача на інформаційній платформі оператора газотранспортної системи без участі або підтвердження з боку діючого постачальника.

Регулятор звертає увагу на те, що зазначені зміни не звільняють непобутових споживачів від обов’язку виконувати свої фінансові зобов’язання перед постачальниками за договором постачання природного газу, а також не дають права постачальникам виставляти рахунки за поставлений природний газ споживачам, які не надавали згоду таким постачальникам на вчинення дій зі зміни постачальника.

Секретаріатом Енергетичного Співтовариства було надано позитивну оцінку вдосконаленій Регулятором процедурі зміни постачальника для непобутових споживачів та зазначено, що таке рішення правильним чином надає право непобутовим споживачам змінювати постачальника за наявності заборгованості, що забезпечить розширення прав споживачів та сприятиме захисту їх інтересів на ринку природного газу.


https://www.nerc.gov.ua/news/nkrekp-sprostila-proceduru-zmini-postachalnika-dlya-nepobutovih-spozhivachiv-prirodnogo-gazu